Pražské letiště obhájilo za vysokou úroveň ochranných opatření certifikát ACI Airport Health Accreditation

28.12.2021
Táňa Pikartová

Letiště Praha je stále bezpečným místem pro cestování díky protikoronavirovým opatřením, která k větší bezpečnosti cestujících vedou. Certifikace oceňuje, že nastavené standardy odpovídají požadavkům mezinárodních organizací, které v letectví působí.

 „Letiště opětovně prokázalo, jak obdivuhodně pokračuje ve svém úsilí a díky tomu tak poskytuje bezpečný zážitek z letiště pro všechny cestující, což je v souladu s doporučenými zdravotními opatřeními stanovenými v pokynech ACI Aviation Business Restart and Recovery a ICAO,“ konstatuje v akreditaci Luis Felipe de Oliveira, generální ředitel ACI World.

„Pro získání akreditace bylo nutné například doložit informace o všech nastavených opatřeních včetně detailních záznamů o úklidu a dezinfekci, bylo třeba také zpracovat přehled změn v odbavení cestujících, ale také sdílet konkrétní kroky v oblasti ochrany zdraví zaměstnanců. U nich jsme zavedli vlastní propracovaný systém trasování a vyhledávání kontaktů na pracovišti. Jsem proto nesmírně rád, že nastavená ochranná opatření fungují, eliminují zdravotní rizika pro cestování a zvyšují tak bezpečnost létání z Prahy,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Akreditace, kterou letiště obhájilo na dalších dvanáct měsíců, potvrzuje, že je pro cestující bezpečné místo. Současně nastavuje v celém leteckém odvětví hygienické standardy, jejichž cílem je nejen zvýšit bezpečnost cestování, ale také posílit důvěru cestujících v akreditovaná letiště.

Na pražském letišti je rozmístěno více než tři sta zásobníků s dezinfekcí a už od června loňského roku je ve spolupráci s externí laboratoří otevřené komerční odběrové místo, kde se mohou nechat cestující otestovat na onemocnění COVID-19 před odletem či po příletu. Na letišti také probíhá zvýšená dezinfekce a úklid všech frekventovaných prostor, včetně gatů pro cestující.

 

 

 Nepřehlédněte