Předměstí Kutné Hory ožilo masopustním veselím

20.2.2022
Vítězslav Hospes

Masopustní tradice (v dávných dobách snad předzvěst vítání konce zimy a počátku jara), obnovená po roce 1989, byla sice v loňském roce z „koronavirových příčin“ přerušena, ale letos se už opět na kutnohorském předměstí Kaňk zaskvěla v plném lesku.

V sobotu 19. 2 2022 se v areálu TJ Sokol Kaňk (pořadatele akce, kterého podpořilo město Kutná Hora) v hojném počtu sešli nejen obyvatelé této malebné městské části, ale i jejich příbuzní a další hosté, aby si masopustní veselí pořádně užili – vzdor tomu, že nápory vichru byly chvílemi skutečně silné. Dříve než průvod rozličných, často velmi vynalézavých masopustních maškar za doprovodu řízných tónů kapely Věnovanka vyrazil do ulic a uliček, přišly ještě u fotbalového hřiště ke slovu lahůdky z pravé domácí zabijačky, přítomní se pobavili divadelní scénkou a starosta Kutné Hory vydal pokyn laufrovi, aby zavelel: „Do kroku“.

Průvod nevynechal ani ty nejzastrčenější kouty, před domy se zpívalo, tančilo, veselilo, konzumovaly se různé pochutiny (včetně tekutých) až do odpoledne, kdy byl před oblíbenou hospodou Na Baště „zastřelen“ medvěd.


Témata:

Nepřehlédněte