Předsedou kutnohorského OFS by měl zůstat Dušan Roubíček, shodují se v okrese

17.3.2021
Redakce

Podle Filipa Nedvěda, předsedy SK Sparta Kutná Hora bude chování a fungování svazu vypadat přesně tak, jak oba kandidáti vystupovali před volbami. „Dle mého názoru není změna předsedy OFS Kutná Hora na místě. Práci Dušana Roubíčka hodnotím velmi dobře. Při volbě předsedy se nesmíme nechat ovlivnit informacemi v kontextu velkých afér ve vedení FAČR, na kterých se pan Roubíček vůbec nepodílel,“ sdělil Nedvěd.

Podobný názor zastává Štěpán Kacafírek, trenér TJ Sokol Červené Janovice, který stejně jako velké množství klubů v okrese stojí za stávajícím předsedou Roubíčkem. „Nevím o nikom v okrese, kdo by si na práci pana Roubíčka stěžoval. Naopak je za ním vidět kus kvalitně odvedené práce. Oceňuji i jeho velkou angažovanost v oblasti mládežnického fotbalu,“ sdělil Kacafírek. V kutnohorském okresu bylo v oblasti mládežnického fotbalu pořádáno několik zajímavých projektů, například brankářská akademie či několik mezinárodních turnajů. Několik hráčů z okresu se také dostalo do mládežnických a dorosteneckých lig. „U protikandidáta, pana Ďoubala, naopak žádnou stopu v mládežnickém fotbalu nevidím, přestože je podpora právě této oblasti důležitým bodem v jeho programu,“ doplnil Kacafírek.

Potřebu změny ve vedení svazu neshledává ani David Zoufalý, člen komise rozhodčích: „Všichni, co se pohybujeme kolem fotbalu tento sport milujeme a chceme pro něj jen to nejlepší a za mě mohu potvrdit, že stávající svaz pod vedením pana Roubíčka pro fotbal dělá maximum.“ Zoufalý z pozice rozhodčích také potvrdil, že podpora svazu směrem k rozhodčím je v okrese vysoká. Dle jeho názoru také není šťastné a vhodné, aby byl v případě zvolení pana Ďoubala obměněn takřka celý výbor. „Honza Ďoubal navíc už jednou ve výkonném výboru byl a svoje myšlenky mohl již dříve aplikovat, nicméně se tak nestalo. Z jakého důvodu tomu tak bylo si ale netroufám říct,“ dodal Zoufalý.

Pan Ďoubal v médích nedávno veřejně uvedl několik oddílů z okresu, kteří mu údajně vyslovily podporu do voleb. Redakce tedy je tedy oslovila. Podle našeho zjištění do seznamu ale uvedl i ty, které naopak veřejně stojí za současným předsedou, panem Roubíčkem. Další oslovení zástupci klubů se pak odmítli před volbami veřejně vyjádřit.

AD


Témata:

Nepřehlédněte