• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Překvapení či spíše šoky na dostizích v Chuchle Areně

  13.5.2024
  Aleš Pohořal

  Dostihy jsou nevyzpytatelné, a tak se občas stává, že vyhrávají outsideři. Ovšem to, co se stalo při nedělním programu v Chuchle Areně, bylo opravdu mimořádné.

  Nejenže v hlavních dostizích vyhráli koně, se kterými se nepočítalo, ale často se umístili i ti s vysokými kurzy, kterým málo věřili i sami majitelé.

  V Conseq Velké jarní ceně, která je prvním dostihem symbolické Trokoruny (dále derby a St. Leger), vyhrál bělouš San Sebastian v sedle s žokejem Martinem Laubem s kurzem 13:1, druhý skončil Zabyak, kterého vedl žokej Adam Florian (zaskočil za nemocného Jarolava Línka), s kurzem 27:1. Byl to šok i pro jeho majitele, který přesvědčil své známé, aby na koně nevsázeli. Také se třetím Sun Projectem (žokej Milan Zatloukal) se nepočítalo tak vysoko, o čemž svědčí i kurz 14:1. Trenérka Ingrid Janáčková Koplíková měla v dostihu pět koní, z nich se čtyři umístili na druhém až pátém místě, ale nejvýše byli právě dva, jejichž šance se označovaly za nejnižší. Vítězný San Sebastian, svěřenec trenéra Luboše Urbánka, navíc letos nestartoval a šel do dostihu bez rozběhání, což nebývá tak úplně obvyklé. Bělouš se stal horkým kandidátem na vítězství v derby. Distance je tam sice o 800 metrů delší, podle zpráv by mu to ale nemělo vadit.

  V Memoriálu dr. Frankenbergera na 2200 metrů se také představili kandidáti derby. Po škrtnutí původního favorita King Warriora, který se lehce zranil, se rozhodně nepočítalo, že by dostih vyhrál Cheeky Boy, který měl v sedle svého trenéra Michala Dema. Ve zdrcujícím finiši porazil o hlavu Pirla (žokej Martin Srnec). Že ani on nebyl rozhodně favoritem, svědčí kurz 12:1.

  Cenu od vydavatelství A11 a certifikát od pořadatele převzala Lucie Batelková. Foto: Tomáš Bernat

  Součástí dostihového odpoledne bylo tradičně i vyhlášení nejupravenějšího koně. Tato soutěž, ve které ošetřovatel či ošetřovatelka vítězného koně ve vybraném dostihu dostává od mediální skupiny A11 2000 korun a od pořadatele certifikát, je stále populárnější a koně jsou stále upravenější. Takže je čím dál tím těžší rozhodnout o vítězi či vítězce. Tentokrát se nejvíce líbil v již vzpomínaném Frankenbergerově memoriálu Square Garibaldi a cenu si podělily jeho dvě ošetřovatelky Klára Chrbolková a Lucie Batelková.

  Pokud jste to tuto neděli nestihli, můžete přijít do Chuchle Areny nastávající neděli, kdy je hlavním dostihem Velká květnová cena.  Nepřehlédněte