Přepadl českolipskou hernu, prozradit ho může tetování na tváři

14.1.2022
Jan Štoll

Případ přepadení herny v ulici Červeného kříže v České Lípě z loňského 8. prosince je stále nevyřešený. Tehdy v půl druhé odpoledne přepadl neznámý muž barmanku. Pachatel v průběhu loupeže ženu poranil nožem a z místa činu si odnesl několikatisícovou finanční hotovost. Po jeho totožnosti policie stále intenzivně pátrá.

Má se jednat o muže zhruba 170 až 180 centimetrů vysokého, robustní postavy s výrazným břichem, který se podle vyjádření svědků pohybuje houpavou chůzí jako tučňák. Při loupeži měl na sobě černou bundu, na hlavě černou čepici a obličej mu zakrývala rouška. „Po důkladném prostudování fotografií pořízených ze záznamů bezpečnostní kamery jsme dospěli k závěru, že má pravděpodobně tetování na levé tváři, a to v její horní části. Zpod jeho roušky vedou tři vodorovné zřejmě vytetované čáry, které mohou poznat lidé z jeho blízkého okolí a nebo sám autor kresby,“ popisuje nově objevenou stopu policejní mluvčí Libereckého kraje Ivana Baláková. Právě tyto osoby policie žádá o pomoc při pátrání po jeho totožnosti.

Muž při přepadení na servírku mluvil zpočátku česky a z češtiny pak přešel do komunikace v ukrajinském jazyce, který evidentně dobře neovládal a asi se jen tím snažil maskovat svou pravou totožnost. „Svědci v jeho češtině slyšeli romskou intonaci,“ dodává mluvčí.

Informace k případu přijme každá služebna Policie ČR nebo linka 158. Pokud se muže podaří dopadnout, hrozí mu za zločin loupeže až desetiletý trest odnětí svobody. sto

 Nepřehlédněte