• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Přepadl potraviny v Horních Počernicích. Hned, co byl propuštěn z německého vězení, chytla ho česká policie

  23.3.2023
  Redakce

  Na konci dubna loňského roku se obsluze prodejny potravin v Náchodské ulici v Praze 9 loupežným přepadením postaral o nezapomenutelný zážitek. Teď muž i díky pomoci veřejnosti skončil v rukou policistů. Na svůj další osud čeká ve vazbě. Není pochybnost, že se mu ve třiceti letech jeho pestrý rejstřík rozroste o další trest.

  Když v masce vtrhl do hornopočernické prodejny, zamířil si to přímo k prodavačce. U pultu jí s nožem v ruce začal vyhrožovat pobodáním, pokud od ní do minuty nedostane peníze. Z provozovny neodešel s prázdnou. Vyděšená prodavačka kvůli obavám o svůj život na pachatelův požadavek raději přistoupila. Otevřela pokladu, ze které si muž neváhal vzít veškeré bankovky, které si uklidil do igelitové tašky.

  O případ se následně začali zajímat kriminalisté. Na stopu je přivedly kamerové záznamy, které díky spolupráci s veřejností získali. Když se pachatel na přepadení připravoval, nejspíše netušil, že snímá ho nedaleká kamera, jak se převléká a na obličej nasazuje masku. Ve chvíli, kdy maskovaný ještě nebyl, se dokonce do kamery podíval.

  Na konci roku bylo jasné, že přepadení má na svědomí 29letý mladík, který si to hned po loupeži zamířil za hranice. Aby toho nebylo málo, v Německu v násilné trestné činnosti pokračoval.

  V poutech tuzemských strážců zákona skončil na konci března. „Pražští policisté muže zadrželi po propuštění z vězení v Německu a obvinili ze spáchání trestného činu loupež a v případě odsouzení, muži hrozí, až desetiletý pobyt za mřížemi,“ říká mluvčí Policie ČR Violeta Siřišťová.

  Pro českou policii není muž žádným nováčkem. V minulosti kvůli násilné, majetkové a obecně nebezpečné trestné činnosti strávil více jak sedm let za mřížemi. Kvůli krádežím a loupežím poznal také nápravná zařízení v dalších zemích Evropy.

  Daniel Hudek

  Zdroj: PČR  Nepřehlédněte