• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Přes 80 milionů výrobků za rok 2023 a export do 90 zemí světa, Crystal BOHEMIA letos zahájí generální opravy dvou pecí

  8.2.2024
  Redakce
  Komerční sdělení

  Crystal BOHEMIA, světově uznávaný výrobce českého křišťálu, se ohlíží za úspěchy a výzvami uplynulého roku a odhaluje plány na rok letošní. Společnosti se loni podařilo přenést přes náročné podmínky způsobené vysokými cenami energií a nedostatkem pracovních sil. Výrobní kapacitou firma dosáhla na 80 milionů kusů výrobků, udržela si pozici klíčového hráče na trhu a s obratem necelé dvě miliardy korun v roce 2023 vyvážela své sklářské produkty do 90 zemí.

  „Ceny energií byly pro naši výrobu komplikací v loňském roce a zůstávají jí i letos. Největší problém je v tom, že v jiných zemích jsou energeticky náročné provozy podporované více než u nás. Kvůli vysokým cenám energií se tak jako výrobci dostáváme do znevýhodněné pozice. Máme v podstatě jedny z nejdražších energií v Evropě i v porovnání s ostatními zeměmi světa, kde máme konkurenční výrobní podniky,” vysvětluje Pavel Louda, předseda představenstva Crystal BOHEMIA. „Nicméně jsme hrdí na to, že jsme v těžkých podmínkách loňského roku dokázali udržet naši konkurenceschopnost a plánujeme i nadále investovat do inovací a rozvoje,” doplňuje Louda.

  Plány na rok 2024 zahrnují generální opravy dvou pecí s investicí v řádu desítek milionů korun, což je předpokladem pro další úspěšné fungování firmy. Opraveny budou pece v obou provozech – Poděbradech i Světlé nad Sázavou. Neméně důležitý pro další rozvoj je klíčový projekt ve Světlé nad Sázavou – plánovaná výstavba plně automatizovaného skladu, který umožní zefektivnit výrobní a logistické procesy a nabídnout služby a produkty dalším zákazníkům.

  Crystal BOHEMIA chce také kromě retailového prodeje rozšířit svou působnost do segmentu HORECA. „V loňském roce jsme investovali do vývoje dalších produktů pro hotely a restaurace, kde vidíme potenciál rozvoje, a v letošním roce si od toho slibujeme navýšení zakázek,” upřesňuje Jaroslav Seifert, člen představenstva a výkonný ředitel Crystal BOHEMIA. „Naše novinky jsme s úspěchem před pár dny představili na největším světovém veletrhu spotřebního zboží Ambiente ve Frankfurtu, který je pro náš byznys klíčový,” dodává.

  Vzhledem k plánovanému rozvoji a investicím do nových pecí a logistického centra zůstává dlouhodobým cílem společnosti Crystal BOHEMIA hledání kvalitních a kvalifikovaných zaměstnanců na technické i obchodní pozice.

  O Crystal BOHEMIA

  Crystal BOHEMIA, součást Louda Holdingu, je v současné době největším výrobcem olovnatého a bezolovnatého křišťálu v České republice a zároveň se řadí i mezi přední světové výrobce této komodity. Své produkty dodává do 90 zemí světa, více než 80 % produkce jde na export. Kromě zemí EU vyváží např. do USA, Brazílie, Keni, Namibie nebo Malajsie. Společnost je nositelem bohaté historie a mimořádné tradice českého sklářství, která sahá až do 18. století. Dva výrobní závody, v Poděbradech a ve Světlé nad Sázavou, které dohromady zaměstnávají tisíc lidí, produkují širokou nabídku užitkového, stolního, nápojového i dekorativního skla. V uplynulých letech společnost výrazně investovala do moderních technologií, které umožňují efektivní výrobu a zároveň zaručují stabilní a vysokou kvalitu produktů. Více na: www.crystal-bohemia.com.

  Zdroj: TZ Crystal BOHEMIA  Nepřehlédněte