• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Přes pardubickou třídu Míru nepojede MHD

  7.12.2023
  Simona Knotková

  Na třídě Míru v Pardubicích přestane od neděle jezdit městská hromadná doprava. Linky se přesunou do Sukovy ulice. Důvodem je zhoršování stavu nákupní třídy. Dlažba se kýve a je ulámaná, uvedl magistrát v tiskové zprávě. Nákupní třídu město celkově opravovalo před deseti lety za evropské dotace.

  „Stav třídy Míru je bohužel opravdu špatný a v posledních týdnech se s nastupující změnou počasí zhoršuje. Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli pro omezení vjezdu městské hromadné dopravy,“ řekl náměstek primátora Jan Hrabal (ANO).

  O údržbu se stará městský obvod I. V listopadu vynaložil na údržbové práce přes 30.000 korun. „Na časté opravy vynakládáme spousty finančních prostředků, které však přicházejí vniveč, jelikož průjezdy těžkých trolejbusů, zejména pak v kombinaci se silnějším nebo vytrvalejším deštěm generují další a další poškození,“ řekl starosta Filip Šťastný.

  Letos město opravilo část třídy od Sladkovského ulice směrem k Masarykovu náměstí. Nyní vyžaduje opravu i část vedoucí k Zelené bráně, uvedla radnice. Další postup města náměstek Hrabal nenastínil. Městský obvod počká, až na ulici přestane jezdit MHD. „Kdybychom to opravili tento týden, kostky nám zase ´vyskáčou´,“ řekl starosta s tím, že k opravě přistoupí po 10. prosinci. „Věříme, že opravy vydrží déle. Je na zamyšlenou zvážit celkovou rekonstrukci,“ řekl starosta.

  S třídou Míru má město obtíže od dokončení generální rekonstrukce před deseti lety. Pardubice se několik let soudí se společností Syner, která třídu Míru opravovala. Mimo jiné jde o to, v jaké kvalitě stavební firma instalovala dlažbu na třídě Míru a ve Sladkovského ulici.

  „Položená dlažba totiž vykazuje značné vady. K zodpovězení otázky týkající se příčin těchto vad soud rozhodl, že ustanoví znalce, který by se mimo jiné měl zaobírat otázkou řádně zhotovené ložní vrstvy, na které je dlažba položena, a to samozřejmě pouze v těch částech, kde město dlažbu samo nepřeložilo či nenahradilo betonem,“ řekl náměstek.

  Změny v MHD se týkají linek 2, 13, 27, 98, 99. První přestup budou mít cestující po celý týden zdarma, dosud bonus platil pouze o víkendech. „Pro pravidelný provoz MHD tak bude uzavřena část třídy Míru od náměstí Republiky po ulici Sladkovského. Vozy, které na své trase třídou projíždějí, navíc vykazují větší známky opotřebení, což je zapříčiněno právě současným stavem povrchu, a proto budou tyto linky odkloněny na Sukovu třídu,“ řekl ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte