Prestižní ocenění získal nový pražský pivovar

30.9.2021
Redakce

Ve dnech 24. září a 25. září 2021 proběhl v Českých Budějovicích tradiční XXXI. Mezinárodní pivní festival 2021. Jeho součástí byla i soutěž o ocenění Zlatá pivní pečeť, která je nejprestižnější pivovarnickou cenou v České republice.

Minipivovary Prahy 5 v této široce obsazené mezinárodní soutěži zastupoval Pivovar Horymír z Radotína, který se, i když byl otevřen teprve před rokem, nebál srovnání se světovou špičkou. A to i přes problematický start způsobený současnou pandemií. Nabídnout může jak kvalitní český ležák, tak i různorodá světová piva. Vyvrcholení celoročních snah pivovaru byla právě účast na tomto prestižním festivalu.

Toho se účastnilo více jak 200 pivovarů z celého světa, které v soutěži nabídly celkem 1500 druhů piv a to v celkem 35 kategoriích.

Zde se Horymírova 13° umístila na krásném 2. místě v kategorii „silné světlé pivo“ a tím získala „Stříbrnou pivní pečeť 2021“. Potvrdila tak odborné kvality a řemeslnou zručnost radotínské sládkové Gabriely Slukové. Krásné šesté místo si odnesl i Horymír 11° v kategorii „světlý ležák“ .

zdroj: jvNepřehlédněte