Při noční akci v Ostravě z tramvají vykázali 12 procent cestujících

21.1.2023
Doris Drienová

Více než 12 procent cestujících vykázali v noci na sobotu asistenti přepravy a strážníci z tramvají v Ostravě. Nejčastějším důvodem pro vykázání bylo to, že cestující neměli jízdenku. Šlo o první noční akci Dopravního podniku Ostrava (DPO) v letošním roce. Zkontrolovaných cestujících ve 40 spojích bylo 1430 a tramvaje jich muselo opustit 174, sdělila mluvčí DPO Tereza Šnoblová.

Asistenti přepravy se strážníky kontrolovali od 20:00 do 03:00 cestující v tramvajích jedoucích mezi zastávkami Hlavní nádraží v Přívoze a Karpatská v Zábřehu. Akce se zúčastnilo deset asistentů přepravy a šest strážníků rozdělených do tří skupin.

„Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platného jízdního dokladu. U deseti cestujících šlo o vyloučení pod vlivem alkoholu, u dvou za výtržnost,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Loni podnik uskutečnil sedm nočních bezpečnostních akcí, včetně mimořádné listopadové akce, která trvala celý týden. „Tím, že již dlouho pozorujeme, že asistenti přepravy DPO jsou cestujícími vnímáni jako symbol bezpečí, chceme v mimořádných nočních akcích ještě intenzivněji pokračovat i v roce 2023,“ uvedl Morys.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte