Při posunování prázdného vagónu vykolejil v Plzni vůz, škoda je 9 miliónů

25.10.2021
Andrea Jančová

 K nehodě na kolejích mezi hlavním nádražím a nádražím Jižní Předměstí došlo dnes v Plzni. Při posunování prázdného osobního vlaku vykolejil ráno podle dosavadních informací jeden vůz. Obešlo se to bez zranění.

Vlaky v dálkové i regionální dopravě ale nemohou úsekem projíždět a na několik hodin je nahradily autobusy, potvrdil to mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal doplnil, že škody jsou odhadnuté na devět milionů korun, z toho je osm milionů korun škoda na vlaku a jeden milion škoda na poškozené trati.

Podle Gavendy při posunování prázdné vlakové soupravy bez cestujících vykolejil zřejmě jeden podvozek ve střední části soupravy. Poškodil se přitom železniční svršek, výhybka a částečně i trakční vedení. Okolnosti události na místě prověřuje Drážní inspekce. Část vlaku vykolejila zřejmě na výhybce.

Teprve po vyšetření nehody, která se stala před 10:00, bude možné soupravu vrátit na koleje a odvézt. Kdy bude na trati plně obnoven provoz, zatím nelze přesně říci, dodal Gavenda.

Zdroj :ČTKNepřehlédněte