Při požáru ostravského domu zřejmě zahynul muž, po kterém pátrala policie

3.2.2023
Simona Knotková

Při požáru rodinného domu, který v polovině ledna vypukl v ostravské části Martinov, zřejmě zemřel i mladý muž, po němž po požáru pátrala policie. Policisté místo požáru opětovně ohledali a nalezli fragmenty lidského těla. Novináře o tom informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Při požáru střechy rodinného domu hasiči z objektu evakuovali jeho majitele, kteří tvrdili, že v domě měl být i jejich dospělý syn. Hasiči ho hledali, ale muže v domě nenašli. Policie následně vyhlásila po mladíkovi pátrání a upozorňovala na to, že by kvůli psychickým problémům mohl být v ohrožení života.

„V rámci prověřování kriminalistických verzí i s ohledem k tomu, že dosud nebyl nalezen hledaný muž, policisté přistoupili k opakovanému a doplňujícímu ohledání požářiště a jeho okolí, kdy se podařily nalézt fragmenty svědčících o pozůstatcích lidského těla. Byla nařízena soudní pitva a kriminalisté provádí úkony ke zjištění totožnosti. Mohlo by se jednat o hledaného muže,“ uvedla Michalíková.

Dům začal hořet před půlnocí z 15. na 16. ledna. Na místě zasahovaly tři jednotky dobrovolných a profesionálních hasičů. V době příjezdu byla celá střecha rodinného domu v plamenech a část již byla propadlá. Hasiči dostali požár pod kontrolu během 30 minut. Oheň poškodil dům, který se stal neobyvatelným. Požár střechy způsobil zhruba milionovou škodu.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte