Při tragickém střetu se sanitkou a vozem autoškoly zahynul v Jablonci nad Nisou motocyklista

19.3.2023
Doris Drienová

V Jablonci nad Nisou zemřel v sobotu odpoledne po střetu s vozem záchranné služby motocyklista. Přes veškeré úsilí záchranářů a téměř hodinovou resuscitaci svým těžkým zraněním podlehl. K určení příčiny jeho smrti byla nařízena soudní pitva, řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Alkohol u řidičů obou vozidel podle ní policisté vyloučili na místě provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Okolnosti celé události šetří jablonečtí kriminalisté.

Nehoda se stala kolem 14:20 v křižovatce ulic Budovatelů, Liberecká a Na Vršku. „Řidič s vozidlem záchranné služby jel po vedlejší ulici Liberecká se zapnutým zvukovým a světelným výstražným zařízením. V křižovatce měl v úmyslu odbočit vlevo na hlavní ulici Budovatelů. V tom okamžiku jel po ulici Budovatelů ve směru od centra města řidič s motocyklem, který pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti nestačil adekvátně zareagovat,“ popsala okolnosti nehody Sochorová.

Motocyklista svůj stroj položil na vozovku a narazil do vozu záchranářů, odtud se odrazil do protisměru, kde ještě narazil do protijedoucího vozu autoškoly. „Vůz Škoda Kodiaq s řidičem, lékařem a záchranářem vyjížděl k pacientovi, když se střetl s motocyklistou. Téměř hodinu motocyklistu na místě resuscitovali, poté bohužel musel lékař konstatovat smrt,“ doplnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Podobné střety sanitek nebo vozů záchranné služby s úmrtím jsou podle Georgieva v Libereckém kraji spíše výjimkou.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte