• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Při vážně nehodě na Plzeňsku se zranilo pět lidí. Dítě je v kritickém stavu

  31.3.2024
  Simona Knotková

  Vážná dopravní nehoda dvou osobních aut komplikuje v neděli odpoledne dopravu na silnici první třídy u Vlkova nedaleko Spáleného Poříčí na jižním Plzeňsku. Zranění utrpělo pět dospělých a asi pětileté dítě, které je v kritickém stavu.

  Nehoda podle informací Ředitelství silnic a dálnic zastavila provoz, objízdná trasa vede před obec Žákava a Spálené Poříčí. ŘSD odhaduje omezení provozu na tahu z Plzně na středočeský Rožmitál pod Třemšínem a na jih Čech do 19:45.

  Záchranáři řešili nehodu v režimu hromadného postižení osob, vyslali k ní pět sanitek, vůz s lékařem a inspektora provozu „Čtyři muži středního věku utrpěli středně těžká zranění, tři byli při vědomí transportováni na akutní příjem fakultní nemocnice na Lochotíně, jeden do fakultní nemocnice na Borech. Žena středního věku s lehčím zraněním transportována na Lochotín. U dítěte, asi pětiletého, se záchranářům povedlo po kardio-pulmonální resuscitaci obnovit životní funkce, v kritickém stavu bylo transportováno na emergency na Lochotín,“ uvedla Svobodová.

  O několik kilometrů blíže k Plzni se odpoledne stala další nehoda, která si rovněž vyžádala více zraněných. Při nehodě dvou osobních aut v obci Losiná utrpěla lehčí zranění řidička, narozená v roce 1983 a zhruba pětileté dítě, které záchranáři převezli do plzeňské fakultní nemocnice. Z druhého automobilu utrpěla lehčí zranění spolujezdkyně narozená v roce 1951, středně těžce byl zraněn řidič, narozený v roce 1949. Oba sanitky odvezly do rovněž fakultní nemocnice, uvedla Svobodová.

  Podle Vršecké starší řidič osobního automobilu Škoda Rapid zřejmě přejel kvůli náhlé zdravotní indispozici do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Peugeot, které náraz odhodil na oplocení přilehlého pozemku. Dechová zkouška u řidičky byla negativní, u staršího řidiče policisté nařídili odběr krve ke zjištění, zda nebyl ovlivněn alkoholem.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte