Při výbuchu kotle a následném požáru bytu na Bruntálsku se vážně zranil třiatřicetiletý muž

19.3.2023
Doris Drienová

Třiatřicetiletý muž se zranil při sobotním požáru bytu v Ondřejově, místní části Rýmařova na Bruntálsku. Po výbuchu kotle na tuhá paliva a následném požáru utrpěl popáleniny druhého až třetího stupně. Oheň způsobil škodu za půl milionu korun. Novináře o tom informovali mluvčí hasičů Jakub Kozák a mluvčí záchranné služby Ladislav Lang.

Čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů na místo vyjížděly okolo 21:30. „Zraněná osoba se v době příjezdu hasičů na místo události již nacházela mimo zasažený byt, dům samovolně opustilo 16 jeho obyvatel. U události přistál i vrtulník letecké záchranné služby,“ řekl Kozák. Požár dostali hasiči pod kontrolu za necelých 20 minut, zlikvidován byl krátce před 23:00. Příčinu jeho vzniku šetří hasiči a policisté.

Podle Langa byli záchranáři na místě do šesti minut. Muž měl popálený obličej a končetiny. „S ohledem na zasažení dýchacích cest požárem a zplodinami hoření jej lékař uvedl do umělého spánku a provedl zajištění dýchání pomocí intubace a přístroje. Po ošetření popálených ploch byl muž za stálého podávání léků a infuzních roztoků vrtulníkem transportován na specializované pracoviště ve Fakultní nemocnici v Ostravě,“ uvedl Lang.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte