Příbramské gymnastky v Plzni bodovaly, přivezly pět medailí

19.4.2019
Jan Štoll

Město Příbram má mezi budoucími sportovními hvězdami hned pět želízek. V konkurenci více než stovky gymnastek totiž dívky z TJ Sokol Příbram výrazně zabodovaly. Z Plzně si přivezly hned pět medailí. Zlatý kov se blýskal na krku Adélky Ptáčkové za první místo v kategorii nejmladších žákyň a Zuzky Bálkové v kategorii VS5 B. Ve stejné kategorii vybojovala stříbro Eliška Koldová. Za skvělý výkon získaly bronzovou medaili v kategorii nejmladších žákyň Míša Šímová a Vanesska Petrovicová v kategorii VS2 A.

„Největší radost jsem měla z toho, že jsem stála na stupních vítězů společně se svojí nejlepší kamarádkou Míšou, která skončila třetí,“ řekla osmiletá vítězka Adéla Ptáčková. Do příbramského Sokola chodí od tří let, sportovní gymnastice se věnuje od pěti let. Pocit, jaké to je stát na stupních vítězů, už zná, byla už druhá i třetí, má za sebou ale i sérii nepopulárních „brambor“, tedy čtvrtých míst. Až v Plzni to vyšlo na sto procent a v konkurenci další 31 závodnic přišlo vytoužené první místo.

„Trénovala jsem v Sokole i doma. V obýváku i na zahradě,“ smála se malá gymnastka. Stejně velkou radost měla z úspěchu svých svěřenkyň i trenérka Anna Blehová. Adélka má prý nejraději prostná, jako ona říká – akrobu, hned poté přeskok. Tedy dvě disciplíny, které jí tak vyšly v Plzni.  Cvičí ale i na kladině a na bradlech. Trénink mají i tak malé gymnastky třikrát týdně. Dvě hodiny tvrdé dřiny, námahy a často i bolesti, ale také holčičího chichotání a zábavy.  Na malé i velké gymnasty narazíte v příbramské sokolovně každý den. Kluci i holky, ti nejstarší trénují mladší.

Jak se z námelu zrodilo LSD a otevřely se nové obzory, lidstvu i jednotlivcům. A úplně úžasnéNepřehlédněte