Děti v Jincích soutěžily o nejlepší karnevalový kostým. Zapojte se do nové soutěže!

Knihovna Jince realizuje řadu aktivit i v době, kdy nejsou v provozu kulturní zařízení a svoji činnost musely omezit i společenské a zájmové organizace. Jednou ze stále probíhajících akcí jsou pravidelné výtvarné soutěže zejména pro děti. Za působení Zuzany Belanské v roli knihovnice se jich do letošního ledna uskutečnilo již 111.

FOTO: Děti v Jincích soutěžily o nejlepší karnevalový kostým

Děti v Jincích soutěžily o nejlepší karnevalový kostým - Karnevalový 3Děti v Jincích soutěžily o nejlepší karnevalový kostým - Karnevalový 1Děti v Jincích soutěžily o nejlepší karnevalový kostým - Karnevalový 6Děti v Jincích soutěžily o nejlepší karnevalový kostým - Karnevalový 8Děti v Jincích soutěžily o nejlepší karnevalový kostým - Karnevalový 9

Ta následující 112. byla věnována dětským karnevalům. Když se nemohou konat fyzicky, dostaly děti příležitost alespoň ke ztvárnění karnevalového kostýmu. Do soutěže bylo přihlášeno 26 prací, z toho dvě společné.

Jako nejlepší tvůrce vyhodnotila porota Vojtěcha Pásztora z 1. třídy, Matyáše Bělohoubka z 2. třídy a Anežku Havrlíkovou ze 3. třídy.

Ze zvláštní ceny se budou radovat Eliška Jungrová s Izabelou Merhoutovou, Denisa Nidrlová, Fanynka Kulhánková, Anetka Hejnalová a Antonín Šnobl.

Cena poroty byla udělena Nele Drvoštěpové, Štěpánu Kudrnovi, Robertu Tržilovi a kolektivu žáčků z 1. a 2. oddělení školní družiny ZŠ Jince.

Ze života v Jincích: On-line šachový turnaj

Současně proběhla i další soutěž, při které byly hodnoceny masky dětí. Účastníci si je oblékli, nechali se vyfotografovat a obrázky poslali k uveřejnění na webu Jineckého zpravodaje. Zde mohla veřejnost hlasovat. Oceněna byla desítka úspěšných účastníků.

Situace nedovoluje tradiční slavnostní předávání diplomů a cen ve Společenském centru Josefa Slavíka, ale všichni vyhodnocení se zasloužených odměn dočkali díky vedoucí školní družiny Aleně Dujčákové a redaktorce Jineckého zpravodaje Ireně Ungrové.

Tématem následující soutěže je „velikonoční kraslice.“ Toto zápolení se bude vyhodnocovat v době uzávěrky Našeho Regionu. Zájemci se ale mohou zapojit do další výtvarné soutěže, při níž mohou malovat či vytvářet trojrozměrné dopravní prostředky. Do knihovny Jince je mohou odevzdávat do pátku 16. dubna. Pokud bude možné společné vyhodnocení, uskuteční se v pátek 23. dubna od 15 hodin v sále Společenského centra JS.

Dnes, 06:54
Zahrádkáři z osady Baník na Příbramsku upozornili, že zde opět řádí zloděj. Krade se za...
14.6.2021
Tři dny, čtyři nehody, vše spojuje mezi mnoha řidiči neoblíbená činnost – couvání. Řidiči na...
11.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
11.6.2021
Letos vyjel z Příbrami 5. června autobus, který pěší turisty i cyklisty zavezl až na...
11.6.2021
Rána na noze a ruce od nože. To jsou zranění žáka 4. základní školy v...
1.6.2021
Starosta Rožmitálu pod Třemšínem Pavel Bártl nejdříve domek pro opuštěnou kočku s koťaty označil za...
24.5.2021
V příbramském Q-Clubu začne od 1. září fungovat nová soukromá mateřská a základní škola. O...
23.5.2021
Malá firma z Brd získala ocenění za design v mezinárodní soutěži se svým designovým otvírákem....
20.5.2021
Mnohokrát se stalo, že moderní výstavba "zničila" genia loci určitého místa. Bezesporu se to stávalo...
18.5.2021
Město Příbram si dalo nelehký úkol, zbavit veřejná prostranství záplavy nelegálních billboardů, které jsou rozsety...
17.5.2021
Reakce starosty Rožmitálu Pavla Bártla na odstranění domku pro kočky je mrazivá. Jedná se o...
Reklama