• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Případ, který otřásl Plzní. Cizinec brutálně znásilnil dívku a v pytli ji shodil ze srázu

  23.2.2024
  Simona Knotková

  Až doživotní vězení hrozí devatenáctiletému mladíkovi z Ukrajiny, kterého tento týden obžaloval státní zástupce v Plzni za loňské znásilnění a pokus vraždy patnáctileté školačky. Dívka předstírala smrt, čímž si zřejmě zachránila život.

  Mluvčí Krajského soudu v Plzni Jana Rubášová ve čtvrtek řekla, že k soudu přišla obžaloba z trestných činů znásilnění, pohlavní zneužití a pokus vraždy. Případ už má přidělený soudce krajského soudu, až si materiály prostuduje, bude moci být nařízeno hlavní líčení, uvedla Rubášová.

  Případ, který otřásl Plzní a vyvolal silné protiukrajinské nálady a nenávistné komentáře, se stal loni 8. srpna v noci. Obžalovaný je podle dřívějšího vyjádření policie cizinec dlouhodobě žijící v ČR, státní příslušnost ale policie nikdy neuvedla. Na čin loni reagovalo ukrajinské velvyslanectví, ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a plzeňský primátor Roman Zarzycký (ANO). Rakušan i Zarzycký varovali před násilím, šířením nenávisti a generalizací. Primátor svolal bezpečnostní tým a volal po přísném potrestání viníka.

  Mladík podle policie znásilnil dívku a pak se ji pokusil zabít ve snaze zakrýt předchozí trestný čin. Cizinec vylákal dívku na procházku kolem řeky v obvodu Doubravka, po cestě se chtěl údajně stavit u svého známého a odnést mu nějaké věci. „Jelikož se dívka s mužem po určitou dobu znala, souhlasila. Po chvíli změnil muž směr a nečekaně se vydal do nedalekého lesíku. Dívce svázal ruce, přelepil ústa a znásilnil ji. Následně jí způsobil ještě řezné zranění a vyhrožoval smrtí. Pak dívku zabalil do pytle, shodil ze srázu do lesa a z místa odešel,“ popsala loni případ policejní mluvčí Michaela Raindlová. Dívka podle ní předstírala smrt, což jí zřejmě zachránilo život. Po mužově odchodu se dostala z místa pryč a zavolala si zdravotnickou záchrannou službu.

  Policie mladíka vypátrala a zadržela do několika hodin, soud ho poslal do vazby.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte