Přírodní koupaliště Babylon letos láká na novinku

25.4.2022
Andrea Jančová

Na novou sezonu se chystá velmi oblíbené přírodní koupaliště Babylon na Domažlicku. Pro své návštěvníky připravilo na léto novinku, ze které budou mít radost hlavně děti. Těšit se mohou na novou zhruba sedmimetrovou skluzavku.

Přírodní koupaliště se nachází v obci Babylon přibližně 5 kilometrů jihozápadně od u Domažlic. V provozu je sezónně přibližně od půlky května do poloviny září.  Vstup na zdejší travnatou pláž bude i letos bezplatný, stejně tak jako pronájem převlékacích kabin. Občerstvení by mělo být k dispozici na pláži i v gastrocentru před vstupem.

O údržbu a sekání zeleně, případné opravy lehátek, laviček a herních prvků, údržbu a opravy komunikace, parkoviště se postarají pracovníci Domažlických technických služeb.  Provoz pláže bude mít na starosti Správa sportovních zařízení města Domažlice. ,,Pravidelně musí nechat provést rozbor vody z vrtu, starat se musí o otevírání a zavírání areálu a také o provoz sociálních zařízení i kabin,“ popsal místostarosta Radek Wiesner.

Na parkovišti bude umístěn parkovací automat.  Radní schválili i pořízení kamery, která bude snímat provoz na parkovišti a pohyb u automatu. Umístěna bude u vjezdu na objektu čistírny odpadních vod. Rada města také schválila nákup skluzavky. Měří přes tři metry, skluzná plocha je pozvolná a dlouhá 7 metrů, její pořízení vyšlo na 252 300 korun.

Zdroj :vz, TZ město DomažliceNepřehlédněte