Příští rok bude hokeji v královském městě Slaný devadesát

25.2.2022
Táňa Pikartová

Skoro polovinu toho času je doma pod střechou zimního stadiónu, který nahradil do té doby s ledem nejisté kluziště Plovárna. Po nejvyšších soutěžích dospělých v šestnáctititisícovém městě toužit nemá smysl, ale vychovat šikovné kluky, a vlastně po letošním ženském olympijském impulzu i šikovná hokejová děvčata, k tomu podmínky ve Slaném jsou.

Vzdor covidovému času nedávno dorazilo na slánský stadión v akci Přijď do Slaného a staň se Lvem přes dvacet nových žákovských nadšenců.

Čerstvým imulsem, který by mohl dát klubu Lev, jež se tak jmenuje už deset let, mezinárodní křídla, je fakt, že sportovního ředitele klubu Marka Valenčiče si k sobě vybral muž, který před pár dny na olympijských hrách v Pekingu dekoroval medailisty hokejového turnaje, sám také takový medailista z Her 1992, vysoký činovník Mezinárodní hokejové federace (IIHF) Petr Bříza. Někdejší gólman Sparty i reprezentace Bříza vede v IIHF rozvojovou komisi, která má na starosti šířit kvalitu tohoto sportu i do zemí, o jejichž stavu hokeje zpravidla čeští fanoušci moc nevědí.

Marek Valenčič (26) je mladík s kořeny v Zagrebu, hlavním městě Chorvatska, ovšem žije v Čechách, ve Slaném. Valenčič hokej hrál, a už před desetiletím začal i s tréninky mládeže, vyzná se ve sportovním managementu a baví ho koučovat ho baví. A když objevil stopu do Slaného a zjistil, že Lvi chtějí nabídnout mládeži co nejlepší podmínky k hokejovému růstu, rád přijal angažmá.

 


Témata:

Nepřehlédněte