Příští rok by se mohlo začít stavět dalších dvacet kilometrů dálnice D6

15.10.2021
Roman Kořinek

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje pokračování stavby problematické a hlavně neúplné dálnice D 6 mezi Karlovými Vary a Prahou. V současné době bohužel není rozestavěn ani jeden z dalších úseků. Jejich zahájení je ale v plánu na příští rok.

V přípravné fázi jsou hned tři nové úseky dálnice D6. Jedná se o přeložku stávající silnice I/6 mimo zastavěnou část obce Hořesedly o délce 9,2 km, dále obchvat v Hořovičkách v délce 5,2 km a v Krupé plánujeme 6,5km přeložku,“ vysvětluje Dana Zikešová, pracovnice vztahů k veřejnosti ŘSD.

Nejblíže zahájení realizace je úsek v okolí obce Krupá, kde jsou již vydána všechna stavební povolení a dokončeny jsou i výkupy pozemků. Stále ale probíhá výběrové řízení.

„Ihned po jeho ukončení zahájíme stavbu, což by mohlo být v prvním čtvrtletí příštího roku,“ pokračuje dále pracovnice ŘSD.

U Hořesedel a Hořoviček v současné době probíhá zpracování tendrových dokumentací k výběrovému řízení na zhotovitele staveb. Běží také inženýrink ke stavebnímu povolení a zbývající výkupy dotčených pozemků.

„Do konce letošního roku podáme žádosti o stavební povolení a chceme zahájit výběrová řízení na obě stavby. V polovině roku 2022 pak předpokládáme, že začneme stavět, dodala Dana Zikešová s tím, že vybudování dálnice D6 výrazně přispěje jak ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy, tak i ke zkrácení přepravní doby a lepšího spojení mezi Českou republikou a Německem.

Zdroj: vzNepřehlédněte