Proč hořelo v Ústřední vojenské nemocnici? Čeká se na výsledky expertiz

23.9.2022
Simona Knotková

Necelý měsíc po požáru jednoho z pavilonů Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze pokračuje vyšetřování jeho příčin. Vojenská policie, která má případ na starosti, zatím čeká na výsledky znaleckých expertiz, řekla její mluvčí Kateřina Mlýnková. Hotovy mají podle ní být v řádu týdnů až měsíců, do té doby podle ní nelze sdělit bližší informace.

Požár propukl v sobotu 27. srpna dopoledne v západním křídle budovy A, kde byla umístěna pracoviště neurologie, oční klinika, ORL, oddělení nemoci z povolání a hematologická ambulance. Nemocnice tato pracoviště přesunula do náhradních prostor v areálu, pacienti a další návštěvníci ÚVN najdou aktuální informace na webu nemocnice.

Kvůli požáru je v okolí pavilonu A5 omezený pohyb osob a motorových vozidel, prostor i nyní ohrazují pásky, střecha je provizorně zakryta.

Oheň zničil střechu a podkroví pavilonu, nikdo z několika desítek evakuovaných pacientů ani personálu se nezranil, lehčí zranění utrpěli při zásahu tři hasiči. Zřizovatelem ÚVN je ministerstvo obrany, proto požár vyšetřuje Vojenská policie.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte