• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Proč už stahovat kalhoty, mluvit o baráži, když se dá ještě zvednout z ligového dna

  30.1.2023
  Táňa Pikartová

  Brněnská Kometa na Kladně nezhasla (vyhrála před pár dny ke smutku domácích 3:0). V Hradci Králové se Kladenští nyní snažili (ale zápas skonči pro Východočechy 4:2). A body zase fuč…

  A tak nejbližší duel hokejových Rytířů, v pátek doma s Litvínovem, se dostal do kategorie „povinná výhra“, ať si říká kdo chce co chce. To je extraligová realita pro mužstvo, které se potřebuje zvednout ze dna tabulky nejvíc. Pro Kladeňany.

  Nic jiného než prát se srdnatě, jako jeden muž, jako jeden semknutý tým. Nedat na posměváčky, natož na ty z táborů na chvostu ligy také ocitnuvších se soupeřů: Komupak z „padesátibodových“ by se z toho ocásku nechtělo blíž k hlavě? Hradec Králové už se může cítit z obliga (má na osmé příčce 63 b.). Ale níž je tlačenice: 9. Kometa Brno 56, 10. Kalovy Vary 56, 11. Mladá Boleslav 55, 12. Litvínov 51, 13. České Budějovice 51, 14. Rytíři Kladno 44 body.

  Až hodí rozhodčí v pátek na Kladně v 18 hodin první buly, měly by Rytíře hnát plné tribuny. A samozřejmě srdce hráčů a bojovníků s imperativem Za Kladno extraligové!, ať už byli vychováni kladenským hokejem anebo přišli odkudkoliv. Kladenští nemohou vláčet puk do rohů, jejich akce, střely, blafáky musí mířit v brance. Góly rozhodují! A nikdo nebyl do mužstva angažován proto, že by je střílet neuměl. Nastal pravý čas takové umění předvádět. Napadat soupeře při bránění, padat do jeho střel, bruslit třeba i „po držkách“, což je trefný čerstvý výraz útočníka první formace Matyáše Filipa.

  Vyhrát na ledu. Nemyslet na minulost, na útrapy baráže, známé z historie. Myslet na to, jak se raději baráži v sezóně 2022/2023 vyhnout. Ještě to jde. S kým jiným, než s Litvínovem zabojovat na max. Dlouhodobou část extraligy budou Kladenští končit v rychlém letu: 5. 2. v Třinci, 15. 2. doma s Boleslaví, 17.2. v Plzni, 19. 2. s Olomoucí, 24. 2. se Spartou, 26. 2. s Vítkovicemi, 3. 3. v Budějovicích a 5. 3. s Vary.

  Opravdu je lepší být podle nového pravidla soutěže na konci dlouhodobé části na 13. místě a mít tak už konec sezóny hotovo (jako jediné extraligové mužstvo), než ukončit dlouhodobou část ročníku 2022/2023 na 14. Pozici, a potom čekat, trénovat se všemi nejistotami o budoucno, koho čtrnáctému čerti přinesou z play off Chance ligy do proti loňsku inovované baráže kdo s koho. Loni poslední po dlouhodobé části spadl rovnou o patro, a nevede se mu, tedy Zlínu v Chance lize nyní vůbec dobře. A tehdy předposlední Kladno pak dokázalo uhrát baráž s unavenou Jihlavou.

     Nepřehlédněte