Proč ženatý inženýr nosí sukni a boty na vysokém podpatku? A sluší mu?

22.8.2022
Doris Drienová

Mark Bryan, Američan žijící v Německu, na první pohled vypadá jako normální chlapík – pracuje jako strojní inženýr, má manželku a dceru a žije docela normální život. Jenom místo kalhot a pánských bot nosí sukně a vysoké podpatky. Co ho k této neobvyklé módní volbě vedlo?

Když prý studoval na univerzitě, jeho tehdejší přítelkyně ho požádala, zda by s ní nemohl tančit v botách na podpatku. S údivem zjistil, že mu nejen chůze, ale i tanec „na vysoké noze“ jdou velmi dobře a tak vysoké boty začal nosit i ven.

„Když mám podpatky, jsem vyšší a připadám si mocnější. Možná, že mi to dodalo větší sebevědomí a sílu zvládnout těžší situace v práci,“ říká Mark. Zprvu k vysokým botám nosil pánské kalhoty, pak mu někdo poradil, že se sukní by takové boty vypadaly lépe. Mark si tuto radu vzal k srdci a drží se jí už pět let.

„Jsem jen průměrný, normální a šťastně ženatý chlap. Miluji krásné ženy, Porsche a chci jen začlenit sukni a podpatky do svého každodenního šatníku,“ vysvětluje. „Oblékám se takhle, protože můžu. Podle mě neexistuje mužské a ženské oblečení. Móda v tomto směru nabízí spoustu možností.“

A co na Markovu neobvyklou módní volbu říká jeho okolí? Podle Markových slov mu mnohé ženy jeho vizáž i závidí, díky pravidelnému cvičení totiž oblékne i sukně ve velikosti 38. Méně nadšené reakce však sklízí u pánů – ti si obvykle myslí, že je gay. Markova manželka ale s jeho šatníkem nemá problém, někdy mu i radí, co si má vzít na sebe. Jeho dcera by si zase nejraději jeho boty neustále půjčovala.

Podle Marka prý při volbě oblečení nemají rozhodovat genderové stereotypy, každý by měl mít svobodu nosit to, v čem se cítí dobře. A každý se cítí dobře v něčem jiném.

Pánové, co vy na to? Zkusíte si svůj zítřejší pracovní oděv vybrat v šatníku a botníku své drahé polovičky?

 

Zdroj: instagram.com/markbryan911


Témata:

Nepřehlédněte