Prostor před prostějovským nádražím rozzáří květinové záhony

4.5.2022
Redakce

Záhony s květinami a keři budou vysazeny na volných plochách před hlavním vlakovým nádražím v Prostějově. Do úpravy prostoru radnice investuje zhruba milion korun. Současné dřeviny budou před nádražím zachovány, naopak nevzhledné stěny doplní popínavé rostliny a hlavní efekt zajistí trvalkové záhony.

„Máme na tuto lokalitu zpracovanou zahradně architektonickou studii, na kterou navazuje projektová dokumentace k územnímu rozhodnutí. Nové řešení tvoří jakousi moderní bránu města,“ uvedl primátorův náměstek Jiří Rozehnal. Trvalkové záhony budou mít podle něj minimálními nároky na údržbu. Výsadba je v prostoru před nádražím naplánována od poloviny května.

Záhony jsou podle primátorovy náměstkyně Milady Sokolové navrženy tak, aby byly atraktivní po celý rok. „Na jaře zde pokvetou cibuloviny, v létě budou dominovat nenáročné kvetoucí trvalky jako třapatky, šalvěje nebo krásnoočka. Linii trvalek doplní linie okrasných travin a na závěr linie keřů,“ uvedla.

Vegetační úpravy si podle Sokolové vyžádají investici 545 tisíc korun a radnice je zaplatí z fondu zeleně. Stavební práce, které zahrnují přípravu záhonů a cestní sítě, přijdou na 470 tisíc korun.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte