Prostor za kolínskou knihovnou dostane novou podobu

23.5.2022
Redakce

V září začnou v Kolíně s úpravami veřejného parteru za knihovnou a zahrady v Husově ulici. Návrh vzešel z architektonické soutěže. Městští radní na své poslední schůzi schválili jako zhotovitele společnost Nautila stavby. Práce si vyžádají téměř 14 milionů korun bez DPH a vzhledem k vytíženosti s nimi stavební společnost začne až na podzim. Hotovo by mělo být na jaře 2023.

Poprvé vyhlásilo město výběrové řízení na úpravy prostor za knihovnou nedaleko centra loni v létě. „Bylo to velmi složité, výběrové řízení jsme opakovali čtyřikrát, protože se buď nikdo nepřihlásil, nebo byla vysoká cena,“ sdělil starosta Michael Kašpar. Město nechá upravit náměstí mezi domy, zahradu i propojení ke starému mostu. Návrh počítá s úpravami podobnými těm na terasách městského společenského domu, které město provedlo před pěti lety.

Lidem se zpřístupní zahrada, kde se upraví zeleň, přibudou nové schody a altán. Opraví se rovněž zeď směrem k trati. Revitalizaci zahrady za městskou knihovnou připravovala kolínská radnice několik let.

Do konce roku chce město vyhlásit mezinárodní architektonickou soutěž na budovu městské knihovny v areálu kolínského zámku. Nejpozději do pěti let by se tam mohla knihovna přemístit.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte