První ze čtyř venkovních zápasů sehraje Energie dnes ve Zlíně

24.9.2021
Roman Kořinek

Berani byli vždy pro Karlovy Vary nepříjemným soupeřem, a i když nevstoupili do nového extraligového ročníku ideálně, poslední zápas jim dává naději na zlepšení formy. Uspěli totiž na ledě silného Liberce. Výhru z posledního kola má na svém kontě i Energie, která doma přestřílela Kladno.

A právě přestřelka s týmem Rytířů je určitým varováním pro trenérské duo Martin Pešout – Tomáš Mariška, které nebylo úplně spokojeno s obrannou hrou svého celku. „Pokud budeme hrát svou hru, navážeme na výkon s Kladnem a zlepšíme defenzivu, věřím, že budeme úspěšní i ve Zlíně,“ říká asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

Všímá si samozřejmě i úspěchu Zlína v Liberci a podtrhuje náročnost čtyř venkovních utkání v řadě: „Všechna čtyři venkovní utkání budou těžká. Dnes máme Zlín, který nevstoupil do sezóny ideálně. Ale vyhrál poslední utkání v Liberci, což mu jistě nalije energii do žil“.

Tým Energie je zatím v dobré pohodě a v průběžné tabulce mu patří čtvrtá příčka, což je jistě pro hráče skvělý pocit. Musí ale navázat na předešlé výkony a bojovat.

„Musíme se soustředit jen a jen na sebe a hrát stále svoji hru. Pokud to dodržíme, věřím, že budeme úspěšní. Jsme přesvědčeni, že pokud nám zápas sedne, budeme hrát týmově a obětavě, můžeme se měřit úplně s každým,“ dodal Tomáš Mariška.

Dnešní duel ve Zlíně se hraje od půl šesté večer a po Beranech čekají Energii zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte