Pryč s lenošením, na řadě je zase míč pro milovníky volejbalu

13.5.2021
Táňa Pikartová

Po dlouhých měsících protipandemických nařízení, které škrtla dětem a mládeži to, na co byly dříve zvyklé, pravidelné společné tréninky a zápasy, naštěstí v květnu už přišel čas návratů na hříště.

Kdo má doma školou povinné dítě, ví nejlíp, po dlouhém čase patálií s covidem-19 a improvizací, jaká je to pro nejmladší sportovce, ale i pro jejich rodiče obrovská úleva. Psychická, ale i fyzická. Když navíc školy pokračují do léta bez tělocviků.

Zmírněná opatření vlády a hygieniků umožnila společné tréninky dětí od konce dubna v menších počtech a venku, po dvanácti sportovcích, a v květnu už šlo počty děvčat a kluků s míčem společně navýšit. Protože se mohlo začít dřív pod širým nebem než v tělocvičně, těží kladenský volejbal z úzké, už dříve navázané spolupráce s kluby v okolí. A děti a mládež se mohly začít rozehrávat v komfortních podmínkách open air areálu Beach clubu Vavřinec.

Běhejte s námi pro handicapovanou Kristýnku. Na svůj vozík potřebuje elektropohon

Trenérka Svobodová přibližuje metodu, jak se teď podle ní mohou trenéři mládeže lépe vyrovnat s dříve nepoznanou, na žádném školení trenérům nepřednášenou zvláštní situaci k období polevující pandemie: „Nebudeme dbát úplně na volejbalový dril a detaily hry, ale spíše na mezihru a různé hrátky. Tak, aby děti tréninky bavily. A aby se zase na ně těšily.“ Platí v různé míře pro žactvo, kategorie kadetů, ale i juniorské.

Kladenský klubový šéf Milan Fortuník počítá s tím, že by náhradou za dříve nezbytně zrušené dlouhodobé soutěže nabídl okolním klubům operativně a bez zbytečné prodlevy uspořádat vlastní soutěž. Na klubovém webu zmínil, že chystá pozvánky například volejbalu do Kralup nad Vltavou, Králova Dvora, Rakovníka, Tuchlovic.Nepřehlédněte