• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Psí den s Prahou 13

  19.4.2024
  Redakce

  V sobotu 18. května ovládnou Centrální park Lužiny čtyřnozí mazlíčci.

  Koná se už tradiční akce pro pejskaře – 8. Psí den s Prahou 13 na kterém nebude chybět potřebná osvěta a soutěže, z nichž nejnapínavější bude bezpochyby skok do výšky. Psi se budou snažit překonat rekordy z minulých ročníku, které se zapsaly do České knihy rekordů! Psí den s Prahou 13 má za sebou již sedm úspěšných ročníků, a i ten letošní bude pořádně nabitý.

  Den plný psích soutěží

  Velkou zábavou bude první soutěž dne, a to psí dostihy, kde si majitelé pejsků ověří jejich rychlost a především poslušnost. Každý rok je tento závod plný rozmanitých závodníků a diváci i soutěžící si užijí velkou legraci. Předpokládáme, že i tentokrát se u dostihu velice pobavíte! Pejskové poběží na čas vzdálenost 40 metrů. Aby to bylo spravedlivé budou rozděleni na dvě kategorie, a to malí a velcí psi.

  Další ze soutěží bude skok do výšky, který se stal doménou pro tento Psí den. Proto se organizátoři těší opět na hojnou účast, napínavé výkony a jedinečnou atmosféru, která u této soutěže panuje. Organizátoři na ni nechali vyrobit speciální překážku, která je jedinou takovou v České republice. V minulém roce se do České knihy rekordů na Psím dni zapsala fenka pudla Bonnie, která dorovnala rekord 100 cm z minulých ročníků v kategorii psů do 40 cm. U kategorie velkých psů se pokusíme překonat rekord 137 cm. Ten skočil na 6. ročníku 2letý pes Rocky (kříženec border kolie)

  „Uvidíme, jestli i letos padne nový rekord. Přeci jen překonat takové výšky už nebude lehké, ale šikovných pejsků je stále mnoho a minimálně to bude zajímavá podívaná,“ sdělila své pocity organizátorka události Karolína Hájková.

  Protože ne každý pes je poslušný sportovec hodný dostihu nebo skoku do výšky, připravili organizátoři i soutěže pro všechny ostatní. Čeká je odměna od partnerů za účast nehledě na výkony. Není totiž důležité jen vyhrát, ale zúčastnit se a u toho si užít zábavu a vyzkoušet něco nového. Další soutěží bude výstava adoptovaných psů, abychom ukázali jak krásné a originální pejsky můžete adoptovat z útulku a na závěr dne se bude konat sraz ras, kde spočítáme, jakých pejsků se na Psím dni sešlo nejvíce.

  Registrace do soutěží budou probíhat od 1. května a vzhledem k tomu, že je kapacita soutěžících omezena, doporučujeme sledovat web www.psiden.cz. Nenechte si proto ujít jedinečnou možnost se zúčastnit. Ceny pro výherce budou skutečně lákavé a startovné je díky MČ Prahy 13 zcela zdarma.

  Na místě budou útulky a organizace, kteří budou mít s sebou psy k adopci. Můžete je přímo na místě finančně podpořit nebo přinést potřebné věci na sběrné místo pro útulky. Za podporu útulku vás odměníme. Pokud u nich nakoupíte zboží nad 100 Kč dostanete lístek do tomboly, ve které můžete vyhrát hodnotné ceny.

  Oblíbenou se také stala ukázka Lucky Bull Show v podání Daniela Žďárského, která se pro velký úspěch plánuje i letos.

  Velice oblíbený je foto koutek. Letos bude ten nejmodernější v ČR. Každý návštěvník si může odnést fotografii se svým pejskem a také si fotku okamžitě poslat na svou sociální síť.

  Kromě stánků s novinkami ze psích potřeb například velice populární psí herna. V zábavném zóně si vaši miláčkové mohou vyzkoušet zvířecí hlavolamy, agility anebo balonkový bazének.

  Na Psí den také tradičně dorazí VIP osobnosti např. Václav Kopta, Anna Kadeřávková, Anežka Rusevová, TMBK a další s pejsky a nebudou chybět ukázky práce celní správy a hasičů.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte