Řádění majitele penzionu na Jindřichohradecku ukončila až zásahová jednotka

6.4.2022
Jiří Bydžovský

Rušnou noc z pondělí na úterý si užili policisté z Jindřichova Hradce i jihočeská zásahová jednotka. Byla přivolána k agresivnímu majiteli jednoho z penzionů v Jarošově nad Nežárkou. Po policistech se měl muž pokusit házet kusy dřeva a vyhrožovat střelbou. Skončil v policejní cele.

„Policisté byli přivolaní k jednomu z penzionů u Jarošova kvůli slovnímu konfliktu. Ubytovaní klienti údajně nezavírali dveře. Na místě policisté zastihli viditelně podnapilého majitele penzionu, který hlídku policie po několika nadávkách fyzicky napadl,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Majitel penzionu na slovní výzvy policistů nereagoval. Na dvůr pustil psa a měl se pokusit na policisty házet kusy dřeva a vyhrožovat střelbou. „ Situaci zvládla až přivolaná zásahová jednotka, která zabarikádovaného muže, policistům známého recidivistu, zadržela na půdě objektu, kam utekl. Muž tak nakonec skončil v policejní cele,“ dodal mluvčí.

Majitel penzionu je teď podezřelý  z násilí proti úřední osobě a výtržnosti. Případ vyšetřují kriminalisté z Jindřichova Hradce. S největší pravděpodobností bude mít dohru u soudu.

Zdroj:vz/pčrNepřehlédněte