Radnice Uherského hradiště si pro zájemce připravila jednoduché vystřihovánky v podobě panoráma různých částí města

27.11.2021
Redakce

Radnice v Uherském Hradišti připravila pro zájemce adventní vystřihovánky s názvem Hradišťany. Panoráma představující různá místa ve městě je určené k vystřižení a nalepení na okna. Stáhnout do počítače a vytisknout si je může každý i doma, říká Dagmar Vacková z kanceláře starosty.

Vystřihovánky ukazují 16 míst v Uherském Hradišti a v jeho městských částech. „Své vlastní panoráma si tak každý může sestavit třeba z kostela svatého Františka Xaverského, z kašny na Masarykově náměstí, z budovy bývalé synagogy, z vodárenské věže v nemocnici, kostelů v Jarošově, Míkovicích, Sadech, Mařaticích či z kapličky ve Véskách. Přidat si může i boží muka z Rybáren nebo řadu dalších budov,“ uvedla Vacková.

Ve formátu pdf jsou vystřihovánky připraveny volně ke stažení na webu města. „V této složité době jsme chtěli lidem přinést něco pozitivního, proto vznikly Hradišťany. Jsou milým dárkem pro všechny, kteří si budou chtít nejen v době adventu vyzdobit své domovy či místa, kde pobývají,“ řekl starosta Stanislav Blaha (ODS).

Vystřihovánky si lidé mohou vytisknout na obyčejný papír na jakékoliv domácí tiskárně, a to jak vybrané budovy, tak i celý komplet, který je připraven na 25 listech formátu A4. „Pak už jen stačí Hradišťany vystřihnout a nalepit na okna třeba průsvitnou lepicí páskou. Celé panoráma včetně dalších doplňujících prvků měří více jak čtyři metry a na výšku dosahuje téměř půl metru. Využít se tak dají buď jednotlivé části či je možno panoráma rozdělit do více oken,“ doplnila Vacková.

Vytištěné Hradišťany lze také zakoupit v Městském informačním centru na Masarykově náměstí. Jejich autorkou je uherskohradišťská grafička Irena Jandová, která s městem již dříve pracovala na přípravě různých grafických materiálů.

zdroj: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte