• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Radost cyklistických týmů ATT Investments

  29.5.2024
  Aleš Pohořal

  Cyklisté týmu ATT Investments získávali úspěchy v mnohých zahraničních závodech.

  Již na začátku května v etapovém závodě Okolo Řecka se tým dočkal vítězství. Bartosz Rudyk navíc veze domů červený dres pro vítěze bodovací soutěže. Márton Dina dokončil na 4. a Jakub Otruba na 5. místě v konečné klasifikaci. Tým přidal do své letošní sbírky 132 UCI bodů. Dalších 40 přisypal Michal Schuran, který dokonal týmovou práci druhé skupiny ve Slovinsku při GP Gorenjska. Tento jednorázový závod končí náročným, více než pětikilometrovým stoupáním. V první osmičlenné skupině, která se utkala o etapu, měl ATT Investments dva jezdce. S podporou Karla Camrdy se na první pozici prosadil v těsném spurtu právě Michal Schuran.

  Dařilo se i minulý týden. Závěrečná etapa Okolo Norska se jela na okruhu s centrem ve Stavangeru a byla poměrně dost zvlněná. Do denního úniku se podařilo dostat sedmi jezdcům a mezi nimi i Jakubu Otrubovi, který v konečné klasifikaci obsadil 23. místo jako druhý nejlepší z českých jezdců. Filip Řeha skončil ve vrchařské soutěži na 2. místě. Už dostat se na závod kategorie ProSeries je pro kontinentální tým pocta a musí si to zasloužit. Dalším krokem je v náročné světové konkurenci dát o sobě vědět. Cílem je obvykle snaha prosadit se do nejlepší desítky, získat nějaké dílčí úspěchy a aktivitu projevit v únicích.

  Jakub Otruba se v obou profilově nejtěžších etapách umístil v polovině druhé desítky a před poslední etapou držel průběžné 16. místo. Filip Řeha usiloval o vrchařský dres, nakonec našel jediného přemožitele. Cyklisté ATT Investments byli jedním ze dvou týmů, kteří nechyběli v každé ze čtyř etap v denním úniku. Nejlepšího umístění v etapě dosáhl Šimon Vaníček, když se ve třetí sprinterské etapě prosadil v konkurenci špičkových světových sprinterů na 11. místo.

  Závodní kolotoč se nezastaví. Od čtvrtka do neděle budou cyklisté ATT Investments soutěžit na třech frontách. Jedna sestava ve Francii na Ronde de l´Oise, druhá na Tour of Malopolska a dva jezdci budou reprezentovat své země na Course de la Paix Grand Prix Jeseníky.  Nepřehlédněte