Rakovnická nemocnice si projde renovací

14.1.2022
Redakce

Rakovnická nemocnice opraví v letošním a příštím roce operační sály, jednotku intenzivní péče i další části bUdovy a obmění přístroje i některé technologie pro vytápění. Celkem dá letos na investice přes 200 milionů korun, informoval dnes nemocnice Jan Ziegler.

Nejnákladnější část rekonstrukce se bude týkat právě operačních sálů a jednotky intenzivní péče, výdaje dosáhnou 85 milionů korun, většinu by měly pokrýt evropské dotace. Hotovo by mělo být příští rok v létě.

Nemocnice též chystá pořízení přístrojů za 75 milionů korun, dílem půjde o součást obměny stávajících přístrojů, další přístroje ale přibudou. I v tomto případě použije nemocnice evropské granty. „Z vlastních zdrojů bude rakovnická nemocnice rekonstruovat lůžková oddělení v šestém a sedmém podlaží za 25 milionů korun s plánovaným dokončením do konce roku 2022,“ doplnil Ziegler. Letos v létě má také dokončit nový hlavní vstup do nemocnice za 15 milionů korun.

Nemocnice Rakovník chystá i rekonstrukci jednoho a přístavbu dvou pater polikliniky za 70 milionů korun z vlastních zdrojů. Nyní se připravuje projekt, ale zatím není rozhodnuto o zahájení prací. Podle předběžných plánů by mělo být hotovo do konce příštího roku.

zdroj: čtk


Témata:

Nepřehlédněte