Rakovník čekají změny. Město plánuje několik oprav škol

25.3.2021
Redakce

Podle mluvčí jsou opravy naplánované především na letní prázdniny, ale už v dubnu začne třeba stavba zahradního domečku u 1. mateřské školy. „Díky současným uzavřením se dle mých informací provedla plánovaná výmalba objektu Jeslí a provádí se pouze drobné opravy a údržba jednotlivých objektů,“ uvedla Hradilová.

Budovu Omáčkovny čeká oprava fasády, výměna oken a střechy, celkem za více než tři miliony korun, další statisíce bude město investovat do obnovy dílen 1. základní školy. Zhruba dva miliony korun bude stát výměna oken v 1. mateřské škole, rekonstrukce zahradního domečku vyjde na přibližně 300 tisíc korun. V dalších školách a školkách město nechá opravit například podlahy, oplocení či topení.

Končí oprava rakovnické 2. ZŠ, vznikly zde moderní učebny

„Pokud se během roku vyskytnou nějaké finance navíc, je připravený rozpočet na rekonstrukci dvorního traktu na 3. základní škole za cca 800 tisíc korun a dále oprava fasády včetně soklu na Staré Poště (budova, která slouží pro výuku prvních a druhých ročníků 2. ZŠ) za cca jeden milion korun,“ doplnila mluvčí.

Rakovník zřizuje tři základní školy a sedm mateřských škol.

adp/ČTKNepřehlédněte