• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Rakušan: Ministr průmyslu Síkela slíbil, že své kroky bude lépe vysvětlovat

    Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN), jehož odchod žádá opozice, musí své kroky veřejnosti lépe vysvětlovat. Uvedl to dnes vicepremiér a předseda STAN Vít Rakušan v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Zdůraznil, že Síkela má jasnou podporu celé koalice. Síkela v pořadu České televize Otázky Václava Moravce zlepšení komunikace přislíbil.

    „Já jsem jednu věc Jozefovi Síkelovi určitě vytknul, a tou je, že musí lépe komunikovat, musí více komunikovat, a ty nápady přehledněji a lepším způsobem přenášet nejen do médií, ale přednášet veřejnosti,“ uvedl Rakušan. Podle něj je Síkela schopen přicházet s řešeními i na evropské úrovni.

    Předseda STAN v reakci na informace, podle nichž panují v ODS či KDU-ČSL výhrady vůči Síkelovi, uvedl, že ministr získal podporu na posledním jednání vedení koaličních stran. „Všichni předsedové, kteří byli přítomni, mu tu podporu jednoznačně vyjádřili,“ dodal.

    Síkela uvedl, že se bude snažit vnést do společnosti klid vysvětlováním, jaká řešení vláda chystá. „Budu ještě více bez přikrášlování vysvětlovat, v jaké situaci jsme, i to, že máme návody, jak tu situaci řešit,“ uvedl ministr. Dodal, že ekonomický pohled nadřadil politickému a dosud se snažil věnovat nejen věcem naléhavým, ale hlavně důležitým, k nimž patřilo snížení závislosti ČR na plynu z Ruska. Všechno ostatní podle ministra nebylo pro ČR tak kritické.

    Po Síkelově odvolání volali nejen opoziční poslanci, kteří koncem týdne vyvolali ve Sněmovně neúspěšné hlasování o nedůvěře vládě, ale i profesní svazy a asociace nebo aktéři sobotní demonstrace. Ministr uvedl, že demonstrace se zúčastnili lidé, kteří mají strach z budoucnosti a možná podlehli dezinformacím.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte