Ranní nehoda auta se školačkou na Plzeňsku. Dívka skončila v nemocnici

19.1.2022
Andrea Jančová

Vážná nehoda se dnes časně ráno stala na severním Plzeňsku.  Byla při ní vážně zraněná 11letá školačka. Ke kolizi došlo ve Vochově po sedmé hodině ranní, na místo okamžitě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému.

Jak Našemu regionu potvrdila policejní mluvčí Eva Červenková – dle dosud zjištěných informací řidiči (ročník 1994) osobního automobilu Škoda Octavia, který jel ve směru od obce Kozolupy na obec Křimice, vstoupila před vozidlo z pravé strany nezletilá chodkyně do jeho jízdní dráhy. Školačka (ročník 2011) přecházela silnici ve směru od obce Vochov k autobusové zastávce na druhé straně silnice. I přes veškerou snahu řidiče, který brzdil a strhl řízení mírně vpravo, došlo ke střetu chodkyně s levou částí vozidla.

Podle mluvčí záchranářů Andrey Divišové – dívenka byla se středně těžkým zraněním převezena na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín.

Podle našich informací byl u řidiče alkohol vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Veškerými okolnostmi a přesnou příčinou dopravní nehody se zabývají policisté z dopravního inspektorátu Plzeň – venkov.

Zdroj : vz / PČR, ZZS PK


Témata:

Nepřehlédněte