Ranní série nehod na Klatovsku. Na vině je námraza a mlha

24.11.2021
Andrea Jančová

Hned tři karamboly se ve středu časně ráno staly krátce po sobě na hlavním tahu I/22 mezi Zavlekovem a Klatovy. Jednou z příčin bylo podle zasahujících hasičů špatné počasí – mlha a námraza na vozovce. Pro jednu zraněnou ženu letěl záchranářský vrtulník.

První nehoda se se stala za obcí Zavlekov. Havarovalo tu osobní auto. „Ženu ročník 1974 transportujeme letecky na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň s těžkým zraněním, ale při vědomí,“ uvedla mluvčí záchranářů Andrea Divišová.

Vážná nehoda na Klatovsku

U Pláničky se zase srazila cisterna s mlékem a osobní auto. Tady záchranáři transportovali sanitkou 30cetiletého muže s lehkým zraněním do klatovské nemocnice. Jak Našemu regionu potvrdil mluvčí hasičů Petr Poncar – cisterna kompletně zablokovala silnici a poškodila si nápravu. Na místo vyjel specializovaný odtah. Jde o hasičský vyprošťovací speciál ze stanice Plzeň-Košutka.

O 500 metrů dál zase bouralo osobní auto, tady se naštěstí všechno obešlo bez zranění. Policisté jako vždy v tomto období řidičům doporučují přizpůsobit jízdu povětrnostním podmínkám a zbytečně neriskovat.

Zdroj : vz/HZS PK, PČR, ZS PKNepřehlédněte