Drogy, nabitá pistole, nože. Recidivista chtěl mužům prostřelit kolena, hrozí mu až osm let kriminálu

18.5.2021
hpl

„Kriminalistům z pražské Palmovky se v polovině května podařilo shromáždit dostatek důkazů k zadržení šestnáctkrát soudně trestaného recidivisty, který od počátku letošního roku na území hlavního města Prahy páchal trestnou činnost,“ uvedla mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Zadržený je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestných činů vydírání, nedovolené ozbrojování, poškození cizí věci, přechovávání omamných a psychotropních látek a jedu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a to celkem v osmi případech, dodala.

Obviněný podle mluvčí na začátku roku na Černém Mostě v Praze 14 hrozil dvěma mužům sedících v autě krátkou střelnou zbraní, že jim prostřelí kolena. Následně vystřelil z pistole vedle hlavy jednomu z poškozených a při odchodu jim odcizil několik tisíc korun a prostřelil dveře u vozidla, popsala mluvčí. V únoru se zase lekl policistů, opustil své vozidlo Audi a odjel alternativní přepravní službou. Policie u něj poté nalezla střelnou zbraň s nábojem v komoře, padesát gramů pervitinu a vysokou finanční hotovost.

Vykradl chatu, aby si uvařil čaj. Neznámému zlodějovi hrozí dva roky za mřížemi

Ve třech případech pak policistům ujížděl na motorce, přestože má podle Siřišťové do roku 2026 vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel. „Pokaždé se obviněný odmítnul podrobit testu na přítomnost drog. Při prohlídkách u něj kolegové nalezli speciálně upravené střelné zbraně připravené ke střelbě a několik gramů omamných a psychotropních látek jedu,“ sdělila mluvčí.

Kriminalisté muže zadrželi ve čtvrtek 14. května. Podezřelý přijel na místo autem, policisté kvůli možnému dalšímu nebezpečnému pronásledování počkali, až vystoupí. Protože ale poté na výzvy kriminalistů nereagoval a snažil utéct zpět do vozidla, zpacifikovali ho pomocí donucovacích prostředků. „Prohlídkou vozidla byla nalezena střelná zbraň opět s nábojem v komoře, která byla nachystaná v prostoru u řadicí páky spolu s několika noži,“ dodala mluvčí.

hplNepřehlédněte