Řeka času Marie Pojkarové navodila vánoční atmosféru

17.12.2021
Andrea Cerqueirová

Řeka času je novým albem Marie Pojkarové, které nedávno pokřtila v pražské restauraci Střelecký ostrov. Restaurace byla vánočně vyzdobená, všude spousta malých tlumených bílých světýlek. Lidí dorazilo tak akorát – na každého vyšlo místo k sezení, nikdo nemusel celou dobu stát nebo se mačkat v davu.

Nejen Marie Pojkarová si atmosféru pochvalovala. Na pódiu se střídali umělci, kteří mnohé návštěvníky zvedli ze židlí. Někteří se pouze vlnili do rytmu, jiní tancovali jako o život. S kytarou a svým kamarádem muzikantem vystoupil zpěvák Martin Maxa, jenž přijel až z Litvínova. Většinu hostů mile překvapil bavič Milan Pitkin. Výborně zazpíval řadu českých i světových hitů, musel dokonce opakovaně přidávat. Velký úspěch měl i Roberto Caporali, italský zpěvák žijícící v Praze, a také houslistka Jolana Szajewska.

Michal Prokop

Michal Prokop vánoční koncert v Lucerně neruší. Sledovat jej bude možné i online!

Neplánované vystoupení

Neplánovaně vystoupil Mariin kamarád, moderátor, spisovatel a zpěvák Richard Sacher. Zazpíval původní diskotékovou píseň a poté hit Ladislava Štaidla Mží ti do vlasů. „Dorazil jsem pozdě, ale přece. Myslel jsem, že to už nestihnu, nebo že se tady otočím jen na deset minut. Musel jsem dopsat důležitou reportáž a pak jsem ještě natáčel videoklip s režisérem Markem Dobešem. Nikoliv svůj, ale jedna rocková kapela si mě pozvala jako hosta. Scéna se mnou bude hodně legrační,“ vysvětlil Richard Sacher. Nadšený byl i kmotr cédéčka, umělecký fotograf Jakub Ludvík.

Zdroj: Karel PeppernýNepřehlédněte