Rektor liberecké univerzity ocenil studenty za pomoc při pandemii

30.9.2022
Jan Štoll

Zástupcům studentů dvou fakult předal rektor Miroslav Brzezina diplom upomínající na jejich pomoc v době pandemie covidu. Poděkování bylo součástí akademického obřadu Dies Academicus.

„Studentky a studenti se velice rychle a aktivně zapojili do pomoci podle své odbornosti tam, kde bylo nejvíce potřeba. Mnozí z nich nečekali na povolání státem, ani na výzvy děkanů nebo mou rektorskou výzvu a přihlásili se dobrovolně. Často nastoupili po bok profesionálů do první linie a obstáli tam na výbornou. Jako rektor, ale i jako občan této země jim za to děkuji,“ říká rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

V době pandemie onemocnění covid-19 v letech 2020–2022 pomáhaly stovky studentek a studentů Technické univerzity v Liberci. Ať už při triáži u vstupu do nemocnic, nebo testování obyvatel s mobilním zdravotnickým týmem. Pracovali také ve zdravotnických zařízeních, v domovech pro seniory i domovech dětí, doučovali děti lékařek a lékařů, vyučovali ve školách zřízených pro děti zdravotnického a lékařského personálu, pomáhali také krajským hygienikům s trasováním.

Zdroj: Technická univerzita v Liberci

„A kdyby to snad bylo jediné, co měli ty týdny a měsíce na starosti, řekli bychom, že to bylo krásné dobrodružství, ale nebylo tomu tak. Studijní povinnosti museli plnit nadále, jen se jim přesunuly do online prostředí. K tomu čelili potížím s organizací svého studia, kdy nemohli ani vstoupit na univerzitní půdu. Zvládli to všechno a zvládli to na jedničku. Jsme na ně hrdí a máme z nich radost,“ řekl prorektor Pavel Satrapa.

Za studentstvo Fakulty zdravotnických studií TUL převzali diplom Barbora Tylichová a Václav Nocar, za Fakultu přírodovědně-humanitní a pedagogickou TUL to byli Lucie Houšková a Zuzana Al-Chalabi. Dalšími body slavnostního programu bylo představení nových profesorů a docentů, jmenování docentů, promoce absolventek a absolventů doktorského studia a také udělení pamětních medailí Technické univerzity v Liberci.

stoNepřehlédněte