Řetězová nehoda vozidel zastavila dopravu na silnici u Volar. I na dalších místech v kraji řidiče potrápil sníh

21.1.2022
Jiří Bydžovský

Dopravní policisté vyjížděli ve čtvrtek o půl třetí odpoledne k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II. třídy mezi Blažejovicemi – Volary. Řidič nákladního vozu dostal na zledovatělé silnici smyk a narazil do kolony stojících aut před ním. Škoda je předběžně 200 tisíc korun. Střet osobního auta s traktorem se stal o chvíli později na silnici u Zdíkova.

„Z dopravní nehody u Volar je důvodně podezřelý řidič nákladního vozidla  s přívěsem, který nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze a stavu zledovatělé komunikace, následkem čehož dostal s vozidlem smyk a narazil do kolony stojících vozidel. Při dopravní nehodě došlo k poškození tří osobních aut, která byla posunuta na sebe,“ řekla policejní mluvčí Martina Joklová.

Dopravní nehoda si naštěstí nevyžádala žádná zranění, hmotná škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na nejméně 200 000 korun. Další nehoda se stala jen o pár minut později u obce Zdíkov. I tam se na ni podepsal sníh na silnici.

„Řidič osobního vozidla Škoda Kodiaq,  dostal při průjezdu pravotočivou zatáčkou smyk, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím traktorem s radlicí. Dopravní nehoda se rovněž obešla bez zranění, hmotná škoda na osobním vozidle je zhruba 200 000 korun a na traktoru 50 000 korun.

Jihočeští silničáři odklízeli sníh celou noc, vyjelo 157 sypačů a deset traktorů. Ráno vyjela technika do terénu znovu. Silnice v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Zdroj:vz/pčrNepřehlédněte