Řidič autobusu ohrozil vyšetřování nehody na D46. Policie po něm pátrá

31.5.2022
Redakce

Policisté hledají řidiče zahraničního autobusu, který je ohrozil při vyšetřování dopravní nehody na D46 ve směru z Prostějova na Olomouc. Událost se stala minulý týden v pátek v noci, řidič přitom poškodil světelné značení a kužely označující místo nehody a málem přitom srazil na místě také zasahující policisty. Z místa nehody poté ujel. S žádostí o pomoc při vyšetřování tohoto incidentu se policisté obracejí na veřejnost.

Policisté v pátek před 23:00 vyšetřovali na 34. kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova na Olomouc střet osobního vozidla se zvěří. „Do příjezdu pracovníků Ředitelství silnic a dálnic ČR se světelnou šipkou k označení dopravní nehody, policejní hlídka vyznačila místo takzvanými světelnými puky a vytahovacími kužely. Zároveň měla zapnuté zvláštní výstražné zařízení na služebním vozidle včetně nápisu na světelné tabuli informující řidiče o svedení jízdy do levého jízdního pruhu,“ popsal krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

V místě dopravní nehody navíc dva policisté svítilnami zpomalovali provoz. „Bohužel je i světelné značení přehlédl dosud nezjištěný řidič zahraničního autobusu, který projel místem nehody a jen zázrakem policisty nepřejel a nesrazil se s policejním vozidlem. Přitom poškodil přenosné světelné zařízení a kužely. Navíc z místa nehody ujel, aniž by zastavil,“ doplnil Hejtman.

Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání dopravního přestupku a po neznámém řidiči pátrají. V této souvislosti se obracejí také na řidiče, kteří v dané době projížděli místem dopravní nehody a mohli by mít kamerové záznamy nebo poznatky k zahraničnímu autobusu nebo jeho řidiči. Obrátit se mohu na linku 158.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte