Řidič kamiónu jel po dálnici bez předního kola

10.6.2022
Andrea Jančová

Západočeští policisté, kteří vozidlo na plzeňské dálnici D5 spatřili a následně zastavili, nevěřili vlastním očím. Další překvapení je čekalo po rozhovoru se šoférem. Řidič totiž o závadě věděl, chtěl prý najít nejbližší autoservis. 

Tento týden probíhá na našem území celorepubliková dopravní akce, ve čtvrtek probíhala na území Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Před polednem na 70. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu si policisté krajského družstva oddělení silničního dohledu všimli vozidla, které bylo hrubě technicky nezpůsobilé pro provoz na pozemních komunikacích. Nákladnímu vozidlu tovární značky Volvo, které bylo v soupravě s přívěsem, totiž chybělo levé přední kolo.

Řidič jel bez předního kola

Další překvapení čekalo muže zákona, když kamión zastavili. Jak Našemu regionu prozradila policejní mluvčí Dagmar Brožová- čtyřiatřicetiletý řidič z ciziny policistům řekl, že o závadě věděl, jel z Líní a chtěl cestou najít nějaký autoservis, kde by mu vozidlo opravili. Dopravní policisté evidují přestupek provozovatele vozidla i řidiče vozidla, jejich jednání bude oznámeno správnímu orgánu k projednání.

Řidič jel bez předního kola

Policisté řidiči v rámci řešení přestupku uložili kauci ve výši 10 tisíc korun. Nejčastěji k opatření kauce přistupují při řešení dopravních přestupků ze strany cizinců, a to pokud existuje reálná obava, že se viník bude správnímu řízení vyhýbat. Vždy se jedná o přestupky, které nelze projednat na místě formou uložení blokové pokuty, ale přestupek je po zadokumentování oznámen na příslušný správní úřad.

Zdroj :vz,Policie České republikyNepřehlédněte