Silný vítr, který se v noci na pátek prohnal Vysočinou, způsobil značné komplikace. Hasiči museli během noci a pátečního rána řešit celkem 30 případů, kdy odstraňovali popadané stromy a větve z vozovek.
Nejnáročnější situace nastala na Žďársku, kde došlo k nehodě. Řidič osobního automobilu narazil do stromu, který se zřítil na silnici. Incident se odehrál krátce před půl osmou ráno u obce Rosička. Naštěstí se při této kolizi nikdo nezranil.
Meteorologové pro páteční den předpovídají na Vysočině proměnlivou oblačnost s občasnými sněhovými přeháňkami. Teploty se budou pohybovat od -1 °C do +2 °C. Čerstvý západní vítr může v nárazech dosahovat rychlosti přes 50 km/h, nicméně odpoledne by měl postupně slábnout.
Obyvatelé Vysočiny by měli být i nadále obezřetní při pohybu venku a při jízdě autem. Hasiči vyzývají k opatrnosti a doporučují sledovat aktuální vývoj počasí.
Zdroj: ČTK