Řidič nadýchal přes tři promile, další řídil pod vlivem drog a opilá žena jela autem po cyklostezce

18.10.2021
Roman Kořinek

Hned několik závažných přestupků řešili policisté na silnicích v Karlovarském kraji. Rekordmanem uplynulých dní je devětačtyřicetiletý muž ze Sokolovska, který řídil v ranních hodinách nákladní automobil značky Peugeot. Ve Starém Sedle byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou z obvodního oddělení Loket.

„Při silniční kontrole se devětačtyřicetiletý řidič podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 3,27 promile. Policisté muži okamžitě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Poté se devětačtyřicetiletý muž podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu,“ popisuje policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že policisté ze sokolovského dopravního inspektorátu muži sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Dalším zadrženým a nebezpečným hříšníkem byl šestatřicetiletý muž z Františkových Lázní, který v ulicích lázeňského města řídil motocykl. Policisté ho zastavili v dopoledních hodinách, krátce před desátou hodinou.

„Na výzvu policistů se podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, který vyšel pozitivní na látky Amphetamin/Methamphetamin a cannabis. Z tohoto důvodu mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Poté byl převezen do nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu,“ pokračuje dále policejní mluvčí s tím, že i tady je trestní sazba až jeden rok vězení.

Poslední případ je velmi zajímavý. Osmadvacetiletá žena z Prahy totiž v nočních hodinách jela osobním automobilem značky Mercedes Benz po cyklostezce vedoucí z Mezirolí do Nové Role.

„Tam byla zastavena a kontrolována policejní hlídkou. Žena se podrobila orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,26 promile. Také této ženě z Prahy policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu a následoval její převoz do nemocnice k odběru biologického materiálu,“ uzavírá Jakub Kopřiva a dodává, že i poslední zmiňovaná řidička může strávit rok za mřížemi.

Zdroj: vz/pčr


Témata:

Nepřehlédněte