Řidič okradl zaměstnavatele o dva tisíce litrů nafty, hrozí mu dva roky vězení

30.9.2022
Roman Kořinek

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmadvacetiletého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání přečinu zpronevěry. Obviněný muž pracoval podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy v jedné přepravní společnosti jako řidič. Bylo mu svěřeno vozidlo značky Iveco včetně tankovací karty.

„A právě tankovací karta se stala pro řidiče lákadlem. Měl totiž povoleno tankovat dle potřeby pohonné hmoty do služebního automobilu. Jenže obviněný muž začal tankovat nejen do nádrže služebního vozidla, ale také do připravených a přivezených kanystrů,“ popisuje policejní mluvčí.

Kanystry měl sedmadvacetiletý muž vždy pečlivě připravené v automobilu. V období od ledna do dubna letošního roku dokázal tímto způsobem načerpat zhruba dva tisíce litrů pohonných hmot.

„To samozřejmě řidič dělal bez svolení a vědomí oprávněné osoby a získal tím neoprávněný prospěch, jelikož si takto načerpané pohonné hmoty ponechal pro svou potřebu. Svému zaměstnavateli tím způsobil škodu téměř sto tisíc korun,“ dodal Jakub Kopřiva s tím, že obviněnému muži nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte