Řidič se pokusil uplatit policisty, skončil v cele

3.2.2023
Jaroslav Svoboda

Počínání řidiče na konci ledna v Českém Těšíně bude mít dohru. Muž se tam totiž pokusil podplatit policejní hlídku šestnácti tisíci. Policisté se ale podplatit nenechali a muži teď v případě odsouzení hrozí až šest let vězení.

K události došlo koncem ledna v Českém Těšíně, když se policisté rozhodli zkontrolovat řidiče auta. Když ho vyzvali k dechové zkoušce, nebránil se, ovšem test na drogy už byl pozitivní.

„Policisté tedy řidiče následně vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. To už však odmítl a začal je přemlouvat, aby vše vyřešili domluvou. Svou žádost později podpořil bankovkami, které se pokusil jednomu z nich vložit do ruky. Policisté jej opakovaně upozorňovali, že se dopouští trestného činu. Jelikož na to nedbal a stále se pokoušel je uplatit, zadrželi ho,“ popsala celou událost policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Přestože muž pokus o uplacení policistů šestnácti tisíci korunami popírá, na základě shromážděných důkazů ho kriminalisté obvinili ze spáchání zločinu podplacení. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte