• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Řidič usnul za volantem a způsobil milionovou škodu. D1 byla uzavřena přes šest hodin

    Jednašedesátiletý řidič nákladního auta zřejmě usnul za volantem a havaroval u Jihlavy. Nehoda způsobila škodu přes milion korun a sjezd z D1 byl uzavřen více než šest hodin.

    Vážná dopravní nehoda nákladního vozidla uzavřela ve čtvrtek na více než šest hodin sjezd z dálnice D1 u Jihlavy. Havárie se stala v ranních hodinách na 112. kilometru ve směru na Brno a způsobila škodu překračující jeden milion korun.

    Nehoda se odehrála krátce před půl devátou ráno, kdy jednašedesátiletý řidič nákladní soupravy zřejmě usnul za volantem. Vozidlo následně vyjelo mimo silnici a skončilo mezi stromy podél vozovky. Podle mluvčí policie Michaely Lébrové byla u řidiče provedena dechová zkouška s negativním výsledkem.

    Zraněný muž byl s lehčími zraněními převezen do jihlavské nemocnice. „Zranění nebyla vážná,“ potvrdil mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

    Při havárii došlo k úniku pohonných hmot, kvůli čemuž musely být vyrozuměny příslušné orgány životního prostředí. Sjezd z dálnice se podařilo plně zprůjezdnit až po druhé hodině odpolední.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte