• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Řidič v Brně projel tramvajovou zastávkou. Smetl seniora

  10.4.2024
  Simona Knotková

  Osobní vůz v Brně vjel v noci ve druhé polovině minulého týdne po smyku do prostoru tramvajové zastávky, kde zranil seniora. Řidič od nehody ujel, strážníci jednoho z dvojčlenné posádky následně dostihli v centru Brna. Je podezřelý z několika trestných činů. 

  Vůz odbočoval ve vysoké rychlosti z Husovy ulice směrem k hlavnímu nádraží. „Muž za volantem mini cooperu riskantní manévr nezvládl, dostal smyk a při snaze ho vyrovnat najel v prostoru zastávky Nové sady na ostrůvek. Dvaasedmdesátiletý muž o holi před ním chtěl uskočit do kolejiště, ale řidič na stejnou stranu strhl řízení a seniora srazil,“ popsal nehodu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

  V Nádražní ulici byla v tu dobu na noční kontrole hlídka strážníků, jeden z nich proto spěchal k místu nehody. „Motorista začal couvat a své auto opřel o dělicí zábradlí mezi kolejemi. Strážník ho pod hrozbou namířené služební zbraně důrazně vyzýval, aby zastavil. Cizinec na to ale nedbal a začal ujíždět,“ uvedl Ghanem.

  Od výstřelu strážník podle Ghanema upustil, protože u zastávky bylo několik lidí, které by odražený projektil mohl ohrozit. Seniorovi, který utrpěl poranění na hlavě a na rukou, poskytl společně se svědkem první pomoc a přivolal zdravotníky.

  Druhý strážník pronásledoval vůz ujíždějící historickým centrem a přes vysílačku si nechal povolat další autohlídky. Jel za ním Masarykovou ulicí na náměstí Svobody, kde dvoučlenná osádka vyběhla z auta a dala se na útěk.

  „Jednoho z mužů strážník dopadl v Mozartově ulici a rovněž pod hrozbou namířené služební zbraně ho přiměl, aby si lehl na zem, kde mu nasadil pouta,“ popsal Ghanem. Polsky hovořící muž nadýchal přes 1,8 promile alkoholu. Ghanem uvedl, že před přivolanými policisty se dotyčný přiznal k řízení vozu a je podezřelý z několika trestných činů. Hlídka městských policistů v autě cizinců našla několik rozpitých lahví.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte