Řidič v maléru zavolal policii. Přišel o auto, papíry a hrozí mu kriminál

30.1.2023
Jan Štoll

Zatím co jiný řidič by v podobné situaci ujel a doufal, že se na něj nepřijde, tento sám na sebe zavolal policii. Muž z Brněnska se tak přesvědčil o tom, že přiznání není vždy polehčující okolnost. Zvlášť když je ve hře alkohol.

Šestatřicetiletý muž kontaktoval policii přes tísňovou linku, oznámil, že ve Slatině havaroval s osobním autem do sloupu elektrického vedení. „Zraněný nebyl a sloup prý viditelně nepoškodil, ovšem uvedl, že dopravní nehodu způsobil proto, že je pod vlivem alkoholu a žádá na místo policejní hlídku,“ uvedla mluvčí jihomoravské policie Andrea Cejnková.

„Policisté měli následně opravdu co dočinění s opilým řidičem, při dechové zkoušce přístroj ukázal lehce přes dvě promile alkoholu,“ dodala.

Také vyšlo najevo, že sloup, který slouží k napájení semaforu, byl poškozený. „Došlo k problémům i s trolejovým vedením a celá situace si vyžádala zajištění i náhradní dopravy,“ uvedla Cejnková.

Není pochyb o tom, že řidič neměl v danou chvíli za volantem co dělat, pokud se ale domníval, že si přiznáním polepší v maléru, velmi se spletl. „Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a vozidlo skončilo ve skladu zajištěných věcí. Nyní se bude zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela mluvčí.

stoNepřehlédněte